preloader

تعمیرات طلا و جواهر

جواهری صم
تعمیرات طلا و جواهر

تعمیرات طلا و جواهر

خدمات تعمیرات طلا و جواهر شامل چه مواردی می‌شود؟

تعمیرات طلا و جواهر را می‌توان کاری اجتناب‌ناپذیر دانست. حتی اگر نسبت به نگهداری طلا و جواهرهای خود نهایت دقت را داشته باشید باز هم گذر شما به کارگاه‌های تعمیر خواهد افتاد. هر مشکلی که در یک طلا یا جواهر رخ دهد به هر دلیلی می‌تواند آن را غیرقابل استفاده کند؛ به این دلیل که ماهیتاً این اقلام جنبه‌ی زینتی دارند.

توجه به نکاتی مهمی در زمان مراجعه به کارگاه‌های تولید و تعمیر زیورآلات ضروری است. این نکات در ادامه این نوشتار موردبررسی قرار خواهند گرفت؛ اما قبل از هر چیز باید به مراکزی برای تعمیرات مراجعه کنید که اعتبار لازم را داشته باشند. یکی از برندهای شناخته‌شده در این زمینه، مجموعه طلاسازی و جواهرسازی صم است که تمامی سفارش‌های مربوط به تولید و تعمیر جواهرات را درنهایت کیفیت انجام می‌دهد.

بررسی کلیتی در مورد تعمیرات طلا و جواهر

مشخص است که تعمیرات طلا و جواهر برای جواهرات آسیب‌دیده، گستره وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود. از بازنشانی نگین‌های جداشده گرفته تا ترمیم زنجیرهای پاره شده و حتی سایز کردن انگشتر همه می‌توانند در این دسته‌بندی قرار بگیرند.

اینکه برای تعمیرات طلا و جواهر چه عملیات و تکنیک‌هایی مورداستفاده قرار می‌گیرد بحث دیگری است. در یک نگاه اجمالی می‌توان گفت کارهایی مانند پرداخت برای رفع خط و خش‌های ایجادشده، آبکاری برای ترمیم رنگ‌پریدگی (به‌خصوص در مورد طلای سفید)، استفاده از جوش‌کاری‌های نقطه‌ای برای ترمیم پارگی‌ها و تعمیرات دیگر در این راستا انجام می‌شوند.

در یک دسته‌بندی کلی تعمیرات طلا و جواهر به سه بخش عمومی مانند لحیم‌کاری و ریخته‌گری، تعمیرات که بر روی گوهر جواهر صورت می‌گیرد و نهایتاً حکاکی بر روی قطعه موردنظر تقسیم می‌شوند.

لازم به ذکر است که مجموعه طلاسازی و جواهرسازی صم تمامی آنچه در قالب تعمیرات زیورآلات قرار می‌گیرد را با به‌روزترین تجهیزات این حوزه به انجام می‌رساند.

ویژگی‌های ضروری یک کارگاه تعمیرات طلا و جواهر

در این بخش نکات بسیار مهمی درباره آنچه از تکنسین تعمیرات طلا و جواهر باید توقع داشته باشید بیان می‌شود. یک مرکز تعمیرات در وهله اول باید دارای کادری مجرب باشد تا امکان رفع همه‌ نوع تعمیرات را داشته باشد.

مورد دیگر این است که کارگاه موردنظر به‌روز شده با امکاناتی مدرن باشد. این پارامتر را جزو مهم‌ترین موارد بدانید. چراکه یک تکنسین ماهر بدون ابزار مناسب، کاری از پیش نخواهد برد. مجموعه طلاسازی و جواهرسازی صم با علم به این قضیه یکی از مجهزترین کارگاه‌های تولید و تعمیر زیورآلات را تدارک دیده است.

اعتبار مرکز تعمیراتی که قصد مراجعه به آن را دارید در نظر بگیرید. این مورد باید در نظر گرفته شود که جواهرات از دسته کالاهای لوکس هستند که کوچک‌ترین ذرات آنها هم ارزشمند است؛ بنابراین مجموعه‌ای را انتخاب کنید که از این حیث استانداردهای لازم را داشته باشد.

چند نکته مهم در مورد استفاده از زیورآلات

تعمیرات طلا و جواهر

بهتر است از جواهرات آسیب‌دیده استفاده نکنید و برای تعمیر آن به یک مرکز تعمیرات طلا و جواهر مراجعه نمایید. به‌هیچ‌عنوان خودتان درصورتی‌که یک متخصص با تجربه درزمینه‌ی تعمیر زیورآلات نیستید اقدام به رفع مشکل نکنید.

در مورد زیورآلاتی مثل دستبند و گردنبند که اغلب از قفل استفاده می‌کنند دقت بیشتری به خرج بدهید. چراکه اگر قفل آنها دچار آسیب شده باشد، بهتر است با کنار گذاشتن آنها تا بعد از تعمیر خود را به دردسر نیندازید.

سعی کنید درصورتی‌که استفاده از جواهرات زیاد ضروری نیست، از این کار اجتناب کنید. درواقع با این کار علاوه بر اینکه عمر آنها را افزایش خواهید داد، از خطراتی مانند گم‌ شدن هم تا حدود زیادی جلوگیری خواهید کرد. در نظر داشته باشید منظور ما استفاده درست از زیورآلات ارزشمندی است که در اختیار دارید.

در پایان لازم به ذکر است که کارگاه طلاسازی و جواهرسازی صم به‌عنوان یک مرکز ساخت و تعمیرات طلا و جواهر آماده خدمت‌رسانی به شما کاربران عزیز است. همان‌طور که در طول مقاله بیان شد، این مجموعه تمامی آنچه به‌عنوان استاندارد برای یک مرکز قابل‌اتکا باید داشته باشد را دارا است.

سبد خرید

ورود

حساب کاربری ندارید؟